Un şofer din judeţul Vâlcea are de plătit o amendă de 3000 de lei şi are dreptul de a conduce autovehicule suspendat pentru 90 de zile, după ce a fost prins încălcând numeroase prevederi ale Codului rutier, de la obligaţia de a acorda prioritate la trecerea la nivel cu cale aferată până la instalarea pe autoturism a unui dispozitiv care imita semnalele ambulanţelor şi autospecialelor Poliţiei.

Citește articolul complet pe News.ro →