Administrația Națională de Meteorologie a emis avertizări de caniculă pentru toată țara, cu temperaturi ce pot ajunge până la 40 de grade Celsius și disconfort termic accentuat. Sunt în vigoare coduri galben, portocaliu și roșu, iar valul de căldură se va intensifica și va persista inclusiv la începutul lunii iulie, afectând majoritatea regiunilor, inclusiv Capitala.

Citește articolul complet pe Dailybusiness →