Universitatea de Vest din Timișoara (UVT) îi invită pe cei pasionați de astronomie să participe la o experiență de neuitat, o seară petrecută sub cerul înstelat, când vom descoperi Universul prin telescop. Planetariul UVT „Ioan Curea” organizează sâmbătă, 20 iunie, începând cu ora 20:30, o noapte de observații astronomice în apropierea localității Jebel, județul Timiș. […]

The post UVT vă invită la o experiență astronomică de neuitat appeared first on Gazeta din Vest.

Citește articolul complet pe Gazeta din Vest →