La doar câteva ore după desemnarea lui Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru, USR și-a clarificat poziția și a decis să meargă în opoziție. Biroul Național al partidului a votat în unanimitate o rezoluție prin care refuză să susțină viitorul Guvern Veștea, închizând astfel orice speculații privind o eventuală colaborare parlamentară. Decizia vine după zile […]

Citește articolul complet pe Impact in Gorj →