Două fetiţe au fost la un pas de tragedie, ieri, în Staţiunea Băile Felix! Copilele, de 9, respectiv 11 ani, se aflau la un loc de joacă din incinta unui ştrand. Cea mai mică s-a urcat pe un simulator de motocicletă şi a fost electrocutată. Când şi-a dat seama că ceva nu este în regulă, verişoara ei nu a stat pe gânduri şi a tras-o de pe aparat, rişcându-şi viaţa. 

Citește articolul complet pe Observator News →