După o pauză de 40 de ani, turiștii polonezi revin pe litoralul românesc prin zboruri directe către Constanța. Primul avion, cu 186 de pasageri, a fost primit la aeroport cu o adevărată petrecere românească: hore, țuică și gustări tradiționale. Străinii vor petrece o săptămână în stațiuni.

Citește articolul complet pe Click →