Pasagerii care au plecat duminică din București spre Varna, Sofia și Istanbul cu Trenul România au avut parte de o călătorie cu peripeții. Locomotiva trenului a luat foc în stația Videle. Pentru continuarea călătoriei a fost trimisă o altă locomotivă de la Depoul București Călători, operațiunea provocând o întârziere de 215 minute.
Articolul Un tren care a plecat din București spre Istanbul a luat foc apare prima dată în Romania TV.

