După ce a băut 660 ml de bere, un ieșean din Todirești s-a urcat la volan, deși avea dreptul de a conduce suspendat. A fost oprit de polițiști pe drumul sătesc 666 din Băiceni. A intrat în al șaselea an de când nu mai are voie să conducă.
Articolul Un șofer oprit pe drumul sătesc 666 s-a trezit cu o condamnare penală și cu interzicerea dreptului de a conduce apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

