O bătălie de proporții împotriva birocrației și a nepăsării autorităților este purtată, pe cont propriu, de un crescător de porumbei din Prahova. Ceea ce a pornit ca o revoltă personală după ce zeci de păsări de performanță și specimene sălbatice au murit otrăvite în bălțile de reziduuri petroliere din sudul și estul țării, s-a transformat […]

Citește articolul complet pe Sansa Buzoiana →