Un polițist de frontieră din județul Satu Mare a fost recompensat de ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, pentru rezultatele deosebite obținute în activitate și contribuția la combaterea criminalității organizate. Este vorba despre comisarul de poliție Găvruș Ionuț Sebastian, din cadrul Sectorului Teritorial al Poliției de Frontieră Satu Mare, care a fost apreciat pentru implicarea într-o anchetă ce a dus la destructurarea unei rețele implicate în traficul ilegal de produse accizabile. În urma activităților informative și de investigație desfășurate, oamenii legii au descoperit inclusiv o fabrică clandestină de țigări, într-o acțiune considerată una cu impact major în combaterea contrabandei. […]
Un polițist sătmărean a fost premiat pentru contribuția la destructurarea contrabandei
Notele editorului
Un polițist de frontieră din județul Satu Mare a fost recompensat de ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, pentru rezultatele deosebite obținute în activitate și contribuția la combaterea criminalității organizate. Este vorba despre comisarul de poliție Găvruș Ionuț Sebastian, din cadrul Sectorului Teritorial al Poliției de Frontieră Satu Mare, care a fost apreciat pentru implicarea într-o anchetă ce a dus la destructurarea unei rețele implicate în traficul ilegal de produse accizabile. În urma activităților informative și de investigație desfășurate, oamenii legii au descoperit inclusiv o fabrică clandestină de țigări, într-o acțiune considerată una cu impact major în combaterea contrabandei. […]
Citește și aceste articole
Gazeta de Nord-Vest
Polițist din Satu Mare, premiat de ministrul Afacerilor Interne pentru activitatea remarcabilă în combaterea contrabandei
26 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

