Județul Bistrița-Năsăud dispune de peste 500 de medici activi și o capacitate de peste 1.600 de paturi în spitale. Datele au fost prezentate de Direcția de Sănătate Publică în cadrul Colegiului Prefectural de către dr. Anca Andrițoiu, director execitiv DSP BN. Potrivit raportului, în județ profesează 526 de medici, ceea ce înseamnă că unui […]
Articolul Un medic la peste 600 de locuitori și 5 paturi la 1.000 de cetățeni apare prima dată în Radio Romania Cluj.

