Pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență (ISU) Dâmbovița intervin  în localitatea Cornățelu pentru stingerea unui incendiu de vegetație uscată și a unui autoturism. La fața locului acționează Detașamentul de Pompieri Titu cu două autospeciale de stingere cu apă și spumă. Echipajele de intervenție au constatat că incendiul se manifestă la un autoturism … Citește mai mult

Citește articolul complet pe Gazeta Dambovitei →