„Refuzul participării sportivilor ruși la Cupa Mondială de Gimnastică de la Cluj riscă să creeze un precedent negativ pentru sportul românesc pe plan internațional”, susține Eduard Novak, fost ministru al Sportului. Primarul municipiului Cluj-Napoca, Emil Boc, a anunțat miercuri că steagul și imnul Rusiei nu vor putea fi folosite la Cupa Mondială de Gimnastică Ritmică, …

Citește articolul complet pe HotNews →