Băcăuanii racordați la sistemul centralizat de alimentare cu energie termică au rămas fără apă caldă, după ce un control efectuat de Inspectoratul de Stat pentru Controlul Cazanelor, Recipientelor sub Presiune și Instalațiilor de Ridicat (ISCIR) a dispus oprirea tuturor centralelor termice aflate în funcțiune. Într-o adresă semnată de directorul general al Thermoenergy Group S.A., Florin […]

Articolul Un control ISCIR lasă Bacăul fără apă caldă. Toate centralele termice au fost oprite apare prima dată în Desteptarea.ro.

Citește articolul complet pe Desteptarea →