Un bărbat de 42 de ani a fost trimis în judecată fiind învinuit de deținere ilegală și contrabandă cu arme, muniții, dispozitive militare și materiale explozive, a anunțat luni, 22 iunie, Procuratura Generală (PG). Potrivit rechizitoriului, învinuitul, împreună cu alte persoane care sunt în curs de identificare, a organizat și a realizat în mod repetat introducerea ilegală pe teritoriul…

Citește articolul complet pe Ziarul de Garda →