Un bărbat şi o femeie sunt suspectaţi că, în primăvara acestui an, au furat bunuri în valoare de 2 milioane de euro din casa unui cetăţean străin care locuieşte în apropiere de Bucureşti, în localitatea Corbeanca. Ei au intrat în locuinţa păgubitului fie folosind o cheie copiată după cea originală, fie forţând uşa de acces şi au dezactivat sistemele de alarmă. Poliţiştii au făcut mai multe descinderi, în urma cărora au recuperat ceasuri de lux, bijuterii şi obiecte de valoare care reprezintă aproximativ jumătate din prejudiciu.

Citește articolul complet pe News.ro →