Un bărbat din satul Ciripcău, raionul Florești, luptă pentru viața sa, iar familia sa face un apel către oamenii cu suflet mare pentru a-l ajuta să continue tratamentul. Este vorba despre Andrei Gurita, tatăl unui adolescent de 17 ani, elev la Colegiul „Mihai Eminescu” din Soroca, care a fost diagnosticat cu o tumoră malignă a […]
Post-ul Un bărbat din Ciripcău luptă cu o tumoră malignă: Familia face apel la solidaritate apare prima dată în Observatorul de Nord.
Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →

