Pirotehniștii din cadrul ISU Cluj au asanat 14 proiectile rămase din timpul celei de-a doua conflagrații mondiale, descoperite în urma unor lucrări de excavație efectuate în comuna Mihai Viteazu. Muniția periculoasă a fost identificată în două etape, după ce alarma inițială dată de muncitori a fost urmată de o scanare detaliată a terenului cu detectoare […]

Articolul Un arsenal din Al Doilea Război Mondial, scos la suprafață în timpul unor lucrări în județul Cluj apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

Citește articolul complet pe Gazeta de Cluj →