Pirotehniștii din cadrul ISU Cluj au asanat 14 proiectile rămase din timpul celei de-a doua conflagrații mondiale, descoperite în urma unor lucrări de excavație efectuate în comuna Mihai Viteazu. Muniția periculoasă a fost identificată în două etape, după ce alarma inițială dată de muncitori a fost urmată de o scanare detaliată a terenului cu detectoare […]
Articolul Un arsenal din Al Doilea Război Mondial, scos la suprafață în timpul unor lucrări în județul Cluj apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

