Ultimul transformator rămas întreg la CET Vest după incendiul din aprilie… a luat foc astăzi. Locuitorii din zonă au primit 3 mesaje Ro-alert. Sute de mii de bucureşteni se întreabă acum dacă la iarnă vor avea căldură şi apă caldă, dar autorităţile promit că dezastrul de azi nu va întârzia şantierul. Va fi gata tot în octombrie.
Ultimul transformator de la CET Vest a luat foc. Mii de bucureşteni nu ştiu dacă vor avea căldură la iarnă
Notele editorului
Ultimul transformator rămas întreg la CET Vest după incendiul din aprilie… a luat foc astăzi. Locuitorii din zonă au primit 3 mesaje Ro-alert. Sute de mii de bucureşteni se întreabă acum dacă la iarnă vor avea căldură şi apă caldă, dar autorităţile promit că dezastrul de azi nu va întârzia şantierul. Va fi gata tot în octombrie.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

