Dumitru Vangheli, șeful suspendat al Moldatsa, va fi demis începând cu ziua de luni, 22 iunie, anunță reprezentanții Agenția Proprietății Publice (APP). Consiliul de administrație a „Moldatsa” a luat azi, 20 iunie, în cadrul unei ședințe, decizia de revocare a mandatului administratorului întreprinderii, „ca urmare a pierderii încrederii fondatorului în persoana administratorului”, se arată într-un…

Citește articolul complet pe Ziarul de Garda →