Orădenii sunt invitați duminică, 21 iunie, de la ora 19, la Catedrala Greco-Catolică „Sfântul Nicolae”, unde va avea loc unul dintre concertele celei de-a XIX-a ediții a Turneului Internațional Stradivarius. Pe scena catedralei orădene vor urca violonistul Alexandru Tomescu, care va cânta pe vioara Stradivarius Elder-Voicu, chitaristul Dragoș Ilie și bandoneonistul Omar Massa.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →