„Am spus de la bun început că această criză politică face rău României și românilor. Țara are nevoie de stabilitate, de un Guvern susținut de o majoritate responsabilă și de decizii rapide pentru rezolvarea problemelor urgente. România nu își mai permite blocaje, calcule electorale, trădări sau experimente politice. Are nevoie de stabilitate și de predictibilitate […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →