Lovitura decisiva pentru bugetul local al municipiului Constanta si o noua veste excelenta pentru zecile de mii de conducatori auto din oras. Tribunalul Constanta a dat astazi castig de cauza Prefectului Judetului Constanta, dispunand anularea pe fond a controversatei taxe de 200 de lei pe an pentru utilizarea domeniului public, impusa posesorilor de autoturisme.Prin decizia pronuntata astazi, 24 iunie 2026, magistratii Sectiei de Contencios Administrativ si Fiscal au admis in totalitate cererea …

Citește articolul complet pe Ziua de Constanta →