Trei brăţări preistorice din aur au fost expuse la Muzeul Național de Istorie a României. Autoritățile consideră că artefactele au fost braconate arheologic și scoase ilegal din țară în perioada 2018–2019. Brățările au fost recuperate şi readuse în România după demersuri de peste 5 ani.

Citește articolul complet pe A1 →