Tot traficul feroviar din Germania a fost oprit noaptea trecută timp de aproape 3 ore. Pana uriașă a surprins sute de mii de călători în garniturile aflate deja în circulație sau în gări. Explicația operatorului național de căi ferate: o defecțiune la sistemul IT și de comunicație internă, care permite schimbul de mesaje inclusiv între conductori. Deutsche Bahn nu a dezvăluit însă cauza incidentului. Circulația feroviară este reluată treptat, prin urmare pot exista probleme și la această oră.

The post Traficul feroviar a fost suspendat în toată Germania din cauza unei defecţiuni la sistemul IT appeared first on tvrinfo.ro.

Citește articolul complet pe Tvrinfo →