Mulți dintre românii dispuși să economisească se întreabă care soluție este mai avantajoasă: titlurile de stat Tezaur și Fidelis sau un depozit bancar? Răspunsul, care i-ar putea surprinde pe unii, este acela că, din punct de vedere al dobânzilor, două bănci bat statul și, prin urmare, îți aduc mai mulți bani în buzunar, pe termen relativ scurt.

Articolul Titlurile de stat Tezaur și Fidelis, bătute la dobânzi de două bănci! Cât încasezi dintr-un depozit la acestea apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →