Municipiul Timișoara, prin Administrația pentru Sănătate și Educație a Municipiului Timișoara (ASEMT), atrage o nouă finanțare europeană pentru educație. Astăzi a fost semnat contractul de finanțare cu ADR Vest pentru proiectul de amenajare a unei noi grădinițe în cartierul Plopi. Este o investiție care va crea locuri suplimentare pentru educația timpurie și va oferi copiilor […]
The post Timișoara atrage peste 7,3 milioane de lei din fonduri europene pentru o nouă grădiniță în Plopi appeared first on Ziua de Vest.

