Negociatorul-șef al Iranului în relația cu Statele Unite afirmă că Strâmtoarea Ormuz nu va mai reveni la situația de dinaintea războiului și va fi administrată de Teheran. Declarația vine după negocierile din Elveția privind încetarea conflictului din Orientul Mijlociu. Iranul transmite un nou mesaj cu implicații majore pentru securitatea energetică globală și pentru stabilitatea Orientului […]
Teheranul susține că va prelua controlul Strâmtorii Ormuz. Anunțul tranșant transmis de negociatorul-șef al Iranului după negocierile cu SUA
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Negociatorul-șef al Iranului în relația cu Statele Unite afirmă că Strâmtoarea Ormuz nu va mai reveni la situația de dinaintea războiului și va fi administrată de Teheran. Declarația vine după negocierile din Elveția privind încetarea conflictului din Orientul Mijlociu. Iranul transmite un nou mesaj cu implicații majore pentru securitatea energetică globală și pentru stabilitatea Orientului […]
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

