Viorel Berinde a fost pus în libertate pe 23 iunie, după ce Tribunalul Timiș a admis contestația privind liberarea condiționată. La o zi după eliberare, bărbatul a mers la tribunal, unde s-a judecat dosarul legat de moartea fiului său. Mario Berinde, adolescentul de 15 ani din Cenei, județul Timiș, a fost ucis în condiții tragice […]

Citește articolul complet pe Gândul →