Ion Petroniu este bun specialist, care poate conduce Complexul Energetic Oltenia, chiar dacă este pensionar, consideră Constantin Crețan, președintele Federației Naționale a Muncii. Sindicalistul spune că tinerii valoroși au fost marginalizați de fosta conducere Dan Plaveti-Cosmin Trufelea. Crețan îl dă ca exemplu pe inginerul Ionuț Predoiu, cu doctorat în domeniu, pe care-l consideră unul dintre […]

Citește articolul complet pe Radio Infinit Gorj →