Aproximativ 300 de elevi din județul Iași care erau înscriși în clasa a VIII-a nu au participat la Evaluarea Națională. Diferența este pusă pe seama renunțării la școală și a orientării unor elevi către trasee educaționale care nu presupun acest examen. Situația este influențată și de dificultățile logistice și financiare ale familiilor, în special în […]

Articolul Sute de elevi nu au participat la Evaluarea Națională apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →