Procurorii Direcției Naționale Anticorupție (Direcția Națională Anticorupție) ar urma să înceapă, săptămâna viitoare, audierile într-un dosar deschis în urma unei plângeri depuse împotriva vicepremierului Oana Gheorghiu, susțin surse citate de Realitatea Plus. Investigația a fost declanșată după o sesizare formulată de Dragoș Vlad, fostul șef al Autorității pentru Digitalizarea României. Acesta a reclamat presupuse presiuni […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →