Grupul minorităților naționale din Parlament va acorda votul de încredere noului Executiv condus de premierul desemnat Adrian Veștea. Anunțul a fost făcut de liderul deputaților minorităților, Varujan Pambuccian, în cadrul ședinței comune a celor două Camere, convocată luni seară, de la ora 21:30.   Decizia vine într-un moment de maximă presiune politică, în care calculele […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →