Un subofițer activ din cadrul unei unități militare a fost condamnat de Tribunalul Militar Cluj după ce a fost depistat conducând sub influența alcoolului, având o alcoolemie de 1,57 g/l alcool pur în sânge la prima probă biologică.  Potrivit hotărârii instanței, incidentul a avut loc în noaptea de 10 ianuarie 2026, în jurul orei 01:45. […]

Articolul Subofițer militar, condamnat după ce a fost prins la volan cu alcoolemie de 1,57 g/l apare prima dată în Ziar Gazeta de Cluj.

Citește articolul complet pe Gazeta de Cluj →