Studenții din Cluj-Napoca vor manifesta, miercuri seara, în fața Prefecturii Cluj, pentru a cere anularea prevederilor din așa-numita „lege Bolojan” care vizează sistemul de educație, informează ActualdeCluj. Protestul a este organizată de Comitetul Studenților din Cluj-Napoca. Acțiunea este organizată în semn de solidaritate cu protestul angajaților din învățământ care va avea loc în aceeași zi […]

© G4Media.ro.

Citește articolul complet pe G4Media →