Viața locuitorilor care locuiesc în centrul orașului, la o aruncătură de băț de Primărie și de Casa Pătrată, s-a transformat, de o lungă perioadă, într-un calvar. Pensionarii se tem pentru viața lor, scandalurile se țin lanț, blocajele în trafic generează probleme majore.

Articolul Strigăt de disperare către Primărie: „Interveniți, că moare cineva!” Mai mulți ieșeni se plâng că în Centru se trăiește „ca-n junglă”: vehicule turate la maxim în zone pietonale apare prima dată în Ziarul de Iaşi – liderul presei ieşene.

Citește articolul complet pe Ziaruldeiasi →