Alba Iulia Info
STP Alba Iulia: „Primăria să nu folosească starea de alertă pentru a masca datoria de 14 milioane de lei pe care o are către noi”

Tensiunile dintre Societatea de Transport Public (STP) și administrația locală a Municipiului Alba Iulia ating cote înalte. În contextul în care angajații operatorului de transport se află în a patra zi de grevă spontană, primarul Gabriel Pleșa a convocat de urgență Comitetul Local pentru Situații de Urgență (CLSU) pentru vineri, 19 iunie 2026, la ora […]

Citește articolul complet pe Alba Iulia Info →