Stațiunea vâlceană Voineasa, cândva o perlă a turismului montan românesc și un motor economic important pentru zona de nord a județului, a ajuns astăzi într-o stare avansată de degradare. În timp ce nepăsarea generală pare să condamne zona la uitare, deputatul Nicolae Mîndrescu este singurul parlamentar local care a mers
Articolul Stațiunea Voineasa, lăsată de izbeliște! Deputatul Mîndrescu trage un semnal de alarmă din mijlocul ruinelor apare prima dată în Timpul de Vâlcea.

