Stațiunea vâlceană Voineasa, cândva o perlă a turismului montan românesc și un motor economic important pentru zona de nord a județului, a ajuns astăzi într-o stare avansată de degradare. În timp ce nepăsarea generală pare să condamne zona la uitare, deputatul Nicolae Mîndrescu este singurul parlamentar local care a mers

Articolul Stațiunea Voineasa, lăsată de izbeliște! Deputatul Mîndrescu trage un semnal de alarmă din mijlocul ruinelor apare prima dată în Timpul de Vâlcea.

Citește articolul complet pe Timpul de Valcea →