Poliţiştii avertizează asupra unei metode ilegale folosite de unii şoferi pentru a evita pierderea permisului. Mai mulţi bărbaţi au încercat să scape de sancţiunile primite prin sistemul e-Sigur susţinând că partenerele lor se aflau la volan, însă imaginile surprinse de radare au demonstrat contrariul, iar cei implicaţi s-au ales cu dosare penale.
SONDAJ: Ați accepta să luați pe numele dumneavoastră o amendă primită de partener?
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Poliţiştii avertizează asupra unei metode ilegale folosite de unii şoferi pentru a evita pierderea permisului. Mai mulţi bărbaţi au încercat să scape de sancţiunile primite prin sistemul e-Sigur susţinând că partenerele lor se aflau la volan, însă imaginile surprinse de radare au demonstrat contrariul, iar cei implicaţi s-au ales cu dosare penale.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

