Un tânăr din orașul Ștefănești va răspunde în fața instanței după ce a fost depistat conducând sub influența alcoolului, iar analizele de laborator au confirmat o alcoolemie peste limita prevăzută de lege pentru răspunderea penală. Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ștefănești au finalizat cercetările în dosarul penal instrumentat sub supravegherea procurorilor de la Parchetul […]

Citește articolul complet pe Curierulul Zilei →