Un tânăr din orașul Ștefănești va răspunde în fața instanței după ce a fost depistat conducând sub influența alcoolului, iar analizele de laborator au confirmat o alcoolemie peste limita prevăzută de lege pentru răspunderea penală. Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ștefănești au finalizat cercetările în dosarul penal instrumentat sub supravegherea procurorilor de la Parchetul […]
Șofer trimis în judecată după ce a fost prins băut la volan
Notele editorului
Un tânăr din orașul Ștefănești va răspunde în fața instanței după ce a fost depistat conducând sub influența alcoolului, iar analizele de laborator au confirmat o alcoolemie peste limita prevăzută de lege pentru răspunderea penală. Polițiștii din cadrul Poliției Orașului Ștefănești au finalizat cercetările în dosarul penal instrumentat sub supravegherea procurorilor de la Parchetul […]
Citește și aceste articole
Mesagerul de Bistrita Nasaud
Tânăr de 19 ani din Sângeorz-Băi, prins la volan sub influența alcoolului. Avea 0,64 mg/l alcool pur în aerul expirat
23 iunie 2026
Radio Constanta (Constanta)
CONSTANȚA: Tânăr reținut după ce s-a urcat băut la volan și a produs un accident rutier
22 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

