Canicula nu pune în pericol sănătatea doar din cauza temperaturilor extreme. Trecerea bruscă de la căldura de afară la aerul rece din locuințe, birouri sau mașini poate solicita organismul și poate crea probleme, în special persoanelor cu afecțiuni cardiovasculare, vârstnicilor și copiilor. Avertismentul vine de la prof. univ. dr. Florin Mitu, șeful Clinicii de Cardiologie […]

Citește articolul complet pe Doctorulzilei →