Un nou proiect destinat modernizării infrastructurii medicale din Iași se apropie de finalizare. Consiliul Județean Iași a aprobat transferul către Spitalul Clinic de Boli Infecțioase „Sfânta Parascheva” a unui pachet de echipamente medicale de ultimă generație. Aparatura a fost achiziționată prin fonduri europene pentru creșterea capacității de diagnostic microbiologic. Investiția are o valoare de peste […]

Articolul Sistemul medical ieșean se modernizează cu fonduri europene apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →