Ministrul dezvoltării, Cseke Attila, a participat, vineri, la inaugurarea Templului Israelit din Constanța, cunoscut și sub denumirea de Sinagoga Mare. Obiectivul, simbol al diversității și identității Dobrogei, a fost reabilitat integral de Ministerul Dezvoltării. Sinagoga Mare a fost construită în anul 1911 și nu a fost reabilitată de peste 20 de ani, ajungând într-un stadiu […]

Articolul Sinagoga Mare din Constanța a fost restaurată și inaugurată a fost publicat prima dată în Curierul National.

Citește articolul complet pe Curierul National →