La sediul Primăriei Carei a avut loc astăzi dimineață un exercițiu al pompierilor din cadrul Detașamentului Carei privind intervenția de urgență în cazul unui incendiu izbucnit în instituție, cu degajări masive de fum. Scenariul prevedea inclusiv evacuarea unei persoane intoxicate cu fum. Angajații Primăriei au evacuat birourile, pompierii intervenind prompt pentru stingerea incendiului prevăzut în […]

Citește articolul complet pe Buletin de Carei →