Arhitecta și antreprenoarea Raluca Șoaită, originară din Sibiu, a fost aleasă vicepreședinte al Ordinului Arhitecților din România (OAR) București, în urma alegerilor desfășurate pentru desemnarea noii echipe de conducere. Într-un mesaj publicat după încheierea procesului electoral, Raluca Șoaită a anunțat că își asumă noua responsabilitate cu obiective clare privind modernizarea profesiei și consolidarea rolului arhitecților […]
The post Sibianca Raluca Șoaită, aleasă vicepreședinte al Ordinului Arhitecților din România – Filiala București appeared first on Tribuna – Știri din Sibiu și județ.

