Un sibian susține că a fost refuzat la ghișeul Direcției Fiscale Locale Sibiu atunci când a încercat să înregistreze un vehicul recent achiziționat. Acesta îi solicită Primăriei să-i comunice numele funcționarei pentru a o menționa într-o plângere penală pentru abuz în serviciu. „Nu mi se pare corect să acționez în instanță instituția primăriei, pentru ca…
Articolul Sibian nemulțumit de interacțiunea de la Direcția fiscală: „Voi depune o plângere penală. Solicit datele funcționarei”. Primăria: „Funcționarul și-a făcut datoria” apare prima dată în Știri Sibiu.

