Șoferii din România ar putea scăpa în curând de povara amenzilor pentru simpla omisiune de a avea asupra lor permisul de conducere sau certificatul de înmatriculare. Senatul a adoptat, în cursul zilei de astăzi, proiectul de lege inițiat de deputatul USR Alexandru Dimitriu, care vizează debirocratizarea relației dintre participanții la trafic și agenții de Poliție […]

Citește articolul complet pe Obiectiv Argesean →