Luni, 22 iunie, senatorul argeșean Mihai Coteț, vicepreședinte al Senatului României, a participat la lansarea oficială a Asociației Naționale pentru Protecția Pacienților din Stomatologie – ANPPS, care își propune să construiască punți între pacienți, medici, instituții și comunități, astfel încât prevenția și accesul la sănătate orală să devină o prioritate reală în România. Senatorul PNL […]

Citește articolul complet pe Jurnalul de Arges →