E dureros că nu avem noi cărbune pentru a produce câtă energie are nevoie țara, în momentul de față, afirmă un șef din cadrul Complexului Eenergetic Oltenia. În opinia lui Constantin Brănescu, șeful Sectorului Peșteana, România încă depinde de energia produsă de CEO. Data de 31 august este, însă, una crucială pentru viitorul companiei. Atunci, […]
Șef din CE Oltenia: E dureros că nu avem cărbune
Notele editorului
E dureros că nu avem noi cărbune pentru a produce câtă energie are nevoie țara, în momentul de față, afirmă un șef din cadrul Complexului Eenergetic Oltenia. În opinia lui Constantin Brănescu, șeful Sectorului Peșteana, România încă depinde de energia produsă de CEO. Data de 31 august este, însă, una crucială pentru viitorul companiei. Atunci, […]
Citește și aceste articole
Radio Infinit Gorj
Studiul Transelectrica arată că nu se poate fără cărbune. ”Nu din cauza CE Oltenia se topesc ghețarii”
26 mai 2026
Radio Infinit Gorj
Distrugerile din mineritul gorjean sunt aproape ireversibile, consideră un fost director
1 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

