# Șoc! Ce a dispus instanța!

Un polițist argeșean a fost trimis, anul trecut, în judecată fiind considerat mult prea bogat comparativ cu veniturile legale obținute de el și de membrii familiei, spun reprezentanții Agenției Naționale de Integritate.

Din acest motiv, la Curtea de Apel Pitești s-a deschis un dosar pentru controlul acestei averi. Subofițerul este Tufă Mihalcea Alin Gabriel, ginerele fostului viceprimar al orașului Ștefănești, Ion Mihalcea. La sfârșitul anului 2024, Agenția Națională de Integritate a constatat existența unei diferențe nejustificate în cuantum de 359.385 lei între averea dobândită

Citește articolul complet pe Atitudine in Arges →